ההליכה - The Walk

בית מכיל הורים לרוב אבא ואמא וילדים ולכולם ברור היחס בתא המשפחתי היררכיית התפקידים מי עושה מה והיכן אני בתוך זה. כך גם במשרד במפעל, בכל עבודה ולמעשה בכל מסגרת חברתית. תופעה זו נובעת מהיותנו חיית להקה גם הכלב הוא חיית להקה, על כן חשוב שידע היכן הוא נמצא בתא המשפחתי – הלהקה.

The walk

אם הכלב יחשוב שהוא מוביל את הלהקה הוא יעשה כרצונו. לכל כלב אופי ורמת אנרגיה שונה ולכן יגיב אחרת למצבים אך ייתכנו בהחלט נביחות, הרס, צרכים בבית ואף נשיכות ולמרות זאת מצב זה יכול להתבטא גם בדרכים מתונות יותר. בנוסף כמעט כל כלב צריך מנהיג בכדי להרגיש בטוח בכדי להרגיש שמישהו מוביל את הלהקה, במידה ואין כזה בעיניו הוא ייקח על עצמו את התפקיד, לרוב לא ברצון.

לכן עלינו לדאוג שמוביל הלהקה הוא בן אדם ואחריו בסדר העדיפויות נמצאים קודם כל בני אדם ורק אח”כ הכלב בדרך זו ניצור סדר וביטחון .

ע”י יצירת מצב זה הכלב יקשיב לחוקי הבית (אותם יש ללמוד כיצד להעביר לכלב) לא יתקוף ילדים, לא יאכל מהשולחן, לא ימשוך בטיול ולא יסמן את הבית בצרכיו.

ליצירת מצב זה דרכים רבות אשר לרוב שזורות זו בזו אחת מהן היא ההליכה.

The walk

ההליכה הנה מצב טבעי ביותר לכלב שכן להקה בטבע נוטה לנדוד, לצוד ולזוז ביחד כאשר המנהיג מוביל, ההליכה נותנת תחושת מטרה.

בנוסף בהליכה נכונה הכלב עוקב אחרי הבעלים, המנהיג, ומכאן שהוא לא מוביל חשוב להבין שלכלב רצון טבעי לרצות את מנהיג הלהקה, ולקבל ממנו חיזוק חיובי.

ההליכה “הפשוטה” הזו היא למעשה פעילות מנטאלית ופיזית שכן עולם הכלבים מורכב ממגוון ריחות עצום וכל דבר נוטה למשוך את תשומת ליבם, הליכה אחר מנהיג ללא התפתות לגירויים הנה עבודה לא פשוטה בכלל.

לכל כלב אופי ורמת אנרגיה שונה, יש כלבים שיהיו באופיים עוקבים ויש שיהיו מובילים. אולי שמעת בהקשר זה את המונחים כנוע ודומיננטי.

כושר עם הכלב - DOGFIT SHAPE

כאשר אתם הולכים נכון עם כלבכם, כלומר רגועים עם רצועה ללא מתח כאשר כלבכם לידכם או מאחוריכם אתם למעשה מובילים אותו ובכך מבססים את מעמדכם נסו להמשיך בהליכה גם כאשר הכלב מעוניין לעצור ולרחרח או לסמן לרוב הוא יתנגד רק לשנייה ואח”כ יעקוב אחריכם שכן עצם התנועה קדימה מספקת ומתגמלת אותו.

לאחר שהראה נכונות והלך בצורה נכונה ורגועה תנו לו פרס שחררו אותו מההליכה לרחרח ולעשות את צרכיו. לכו לפחות 20 דק בטיול, עם הזמן הכלב יהפוך להיות ממש חלק מכם.

  • בזמן ההליכה אל תשכחו לגוון ולשחרר את הכלב לרחרח מדי פעם גם לאחר שעשה את צרכיו.

טיפDog – תנו לכלבכם אוכל לאחר ההליכה כך ירגיש שהרוויח אותו ביושר. למעשה כאן בהליכה אתם מתחילים להנהיג וכלבכם מתחיל לעקוב המשיכו להוות לו מנהיג טוב גם בבית

בהליכה נכונה הכלב עוקב אחרי הבעלים, המנהיג, ומכאן שהוא לא מוביל