כלבנות טיפולית

מה זה?

כלבנות טיפולית התחילה להתפתח כבר במאה ה-19 בבתי חולים שונים כשראו את השפעתם החיובית של בעלי החיים על המטופלים, יש מגוון חיות בטיפול עם בעלי חיים (סוסים למשל), אך הטיפול עם כלבים הוא הנפוץ ביותר, החבר הכי טוב שלנו בכל זאת, ברצינות הכלבים עוקבים אחרי האדם והתנהגותו, מסוגלים להבחין ולזהות מצבים שונים שעוברים עלינו להכניס משחקיות לתהליך וכמובן לתת הרבה אהבה.

בניגוד אלינו בני האדם, כלבים הם לא שיפוטיים, מעוררים רגשות חיוביים ומוטיבציה לקישור אינטראקציה, הפעילות מספקת מספר יתרונות מוכחים, בניהם: הפחתת מתח, עידוד תנועה ומוטוריקה ושבירת חסמים המונעים התקדמות בטיפול. לרוב משתמשים בטיפול ל לקויות תקשורת, עבודה עם נוער בסיכון, אוטיזם ופיגור, חרדה ו ADHD.

בשנים האחרונות ישנם יותר מחקרים המוכיחים את יעילות השיטה עם כלבים ובעיקר בקרב נערים וילדים הסובלים מבעיות התנהגותיות ורגשיות שונות.

אם אתם רוצים להתנסות או להכיר את התחום, אתם מוזמנים להכיר ולפנות למאיה:

כלבנות טיפולית מאיה

מאיה היא מאלפת כלבים המכירה את הגישה החיובית והגישה הקלאסית, בעלת ניסיון של שנים בתחום וכמובן מטפלת טיפולית בעזרת כלבים, צפו בסרטון שלהן עובדות יחד:

אז זו מאיה וככה היא מתארת את הטיפול עם הכלבים:

טיפול עם כלבים הינו טיפול רגשי ייחודי המתבסס על המשולש הטיפולי – מטופל כלב ומטפל.  המפגש שלנו עם הכלבים מציע חווית טיפול אחרת, בה הכלב הוא משתתף פעיל, ומהווה מקום להשלכת רגשותיו וצרכיו של המטופל, שפעמים רבות ישתף בקשיים שלא היה מביע במצבים אחרים. לכן, הכלב מסייע בעקיפת מחסומים והתנגדויות שקיימים בתחומי טיפול אחרים. בנוסף, אחד היתרונות בתקשורת עם כלבים הוא שהעבודה עימם היא פשוטה וישירה, ללא רמיזות או תת-טקסטים.

המפגש שלנו עם הכלבים, בשילוב שיח, מאפשר ללמוד ולהכיר את עצמנו, את שפת הגוף ואת המחשבות שלנו. המפגש משתנה בהתאם לאדם שנמצא מולנו, הוא יכול לכלול עבודת אילוף, משחק, ליטוף, תנועה ושיחה ולכן, ייראה אחרת בין אדם לאדם.

אם אתם רוצים להכיר את התחום לשאול שאלות או להתנסות צרו איתה קשר:

לפגישה עם מאיה אתם יכולים להתקשר 052-5959291 או לשלוח לה מייל ל maya26.10@gmail.com