פקינז

שמו של הפקינז מגיע מהעיר פקין בסין לפי האגדה הבודהיסטים בסין ראו באריות סמל לאומץ וכאשר ראו בחצר המלך כלב הדומה לאריה הם החלו לטפח ולהרבות בכדי ליצור גרסה סינית לאריה – הפקינז

פקינז

מה שאנו יודעים על הפקינז, זה שהוא באמת מגיע מסין מהעיר פקין ואכן היה הכלב של משפחות המלוכה הסיניות ככל הנראה בגלל דמיונו לאריה קטן. ניתן למצוא עדויות לגזע מלפני 4000 שנה!

מבחינת אופי הפקינז הוא כלב קטן ושמח במשקל של 3-7 קילו המתנסה לגובה של 15-23 ס”מ. גודלם הקטן מעניק להם שנים רבות יחסית לגזעי כלבים והם חיים בממוצע כ 13 שנה.

למרות תוחלת חייו הארוכה יחסית לפקינז דרישות רבות מבעליו: סירוק וטיפוח הפרווה,ניקוי הפנים וקציצת ציפורניים לצד זאת הגזע הקטן נוטה לסבול מבעיות נשימה, עיניים, אוזניים, פריצות דיסק וסכרת.

כיצד נזהה פקינז ?

פקינז

מאפיינים

לפקינז פרווה, בניגוד לדעה הרווחת, פרווה קצרה או ארוכה, בעלת גוונים של חום לבן שחור ואפור. אפו פחוס, עיניו קטנות, זנבו מסולסל ופיו קטן.

הפקינז הוא כלב “שעשוע” אשר קשה לאלף להיות כלב עבודה ולמרות זאת חשוב להשקיע באילוף בסיסי.

כלבי פקינז ידועים כלבים רגישים וקשורים מאוד לבעליהם ורק לבעליהם, ומצד שני הפקינזים גם עצמאיים, אמיצים ובמחסור במנהיג בעיתיים.

בשל גודלו הקטן הפקינז הנו כלב נוח לגידול בדירה. הם לא הכי פעילים בבית אך זקוקים לפעילות כמו הליכות ארוכות עם הבעלים ומשחק עם הבעלים או כלבים אחרים.